Więzień Labiryntu: Próby ognia

Więzień Labiryntu: Próby ognia
Spis treści:

Więzień Labiryntu: Próby ognia

Autor: James Dashner

To jedna z pierwszych powieści, przy której targały mną tak gigantyczne emocje. Autor tej bestsellerowej serii doskonale potrafi bawić się uczuciami czytelnika. W pierwszym tomie doskonale poznaliśmy chłopców w strefie, zaprzyjaźniliśmy się z wieloma z nich, a każdy z nas znalazł sobie „ulubieńca” którym by się stał, gdyby trafił do tego strasznego miejsca.

Skoro jesteście tutaj, to uznam, że pierwszy tom jest za wami i zastanawiacie się czy warto sięgnąć po drugi i … tuuurbo oczywiście, że warto. Szybko zorientujecie się, że pierwszy tom był tylko zabawą, był niczym w porównaniu do tego, co czeka na głównego bohatera i jego kompanów.

Bardzo szybko okazuje się, że ucieczka (z ofiarami) z Labiryntu i „ratunek” przez dziwną organizację DRESZCZ to tylko zasadzka – ukartowane, przyspieszone i celowe działanie mające na celu zmuszenie do większej pracy chłopców, by znaleźć rozwiązanie zagadki – serum na Pożogę.

No właśnie, tutaj dowiadujemy się o tym jak obecny świat wygląda w rzeczywistości. Zniszczona, wyschnięta i spalona planeta jest domem dla upadającej cywilizacji, w której jest stała walka o jedzenie, o resztki ubrań, o przetrwanie do kolejnego dnia i o uniknięcie Pożogi – strasznej choroby zamieniającej ludzi w dziwne stworzenia, przypominające chodzących truposzy.

Czy Thomas jest jedynym rozwiązaniem tej zagadki, czy musi oddać życie poddając się przeróżnym eksperymentom? Jak postąpi jeśli na szali pojawi się życie Teresy? Tego dowiecie się właśnie z drugiego tomu serii Więzień Labiryntu i taką przygodę serdecznie Wam polecam.

Książka do kupienia w sklepie taniaksiazka.pl

Jacek

Fan strategicznych gier komputerowych, Władcy Pierścieni i Więźnia Labiryntu! Stary od urodzenia.

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie artykuły

Więzień Labiryntu

Więzień Labiryntu Autor: James Dashner Winda się otwiera a w niej znajduje się On, nasz główny bohater. Wie, że ma...