Droga Szamana. Etap 1: Początek

Droga Szamana. Etap 1: Początek
Spis treści:

Droga Szamana. Etap 1: Początek

Autor: Wasilij Machanienko

Jak zacząć pisać o książce, która tak mnie zszokowała. Nie będę kłamał, ale największym fanem książek nie byłem, no właśnie „nie byłem”, aż poznałem historię Machana – głównego bohatera Drogi Szamana.

Nie chce tutaj spoilować, wyrzucać smaczki, sami je dostrzeżecie, natomiast z wielką przyjemnością i czystym sumieniem mogę zarekomendować tę pozycję każdemu, kto kiedykolwiek miał do czynienia z grami MMO.

Powieść (a nawet cała seria!) trafiła do mojego serca od pierwszego rozdziału, zafascynowany losami bohatera nie przespałem kilka nocy… by pochłonąć trzy tomy.

Historia dzieje się w świecie Barliony – wirtualnym uniwersum pełnym potworów, walk, przygód, tajemnic i graczy spragnionych tego, co w prawdziwym życiu niedostępne: elfów i magii, krasnoludów i gnomów, smoków i księżniczek oraz niezapomnianych konfrontacji.

Gracze mają różne sposoby, aby odnieść sukces i zapisać się na kartach historii Barliony. Niektórzy podążają ścieżką prawą i uczciwą, trudniąc się w ulepszaniu swojego rynsztunku, a inni… wolą chodzić na skróty rozwijając podłość. Jedni opiewają się bogactwem zdobytym podczas epickich wypraw, inni zdobyli go tworząc magiczne przedmioty, kolejni handlują towarami, a następni zajmują się zbieractwem i wydobywaniem surowców. Są też tacy co majątek przepuścili na zabawę, jak spotkania w pubach czy domach schadzek. Jedno jest jednak pewne, wszystkim steruje pieniądz, monety które mają swoją wartość w prawdziwym życiu, ponieważ bogacąc się w grze jesteś w stanie utrzymać rodzinę czy wykupić wolność.

Jak są pieniądze są i przestępstwa, a więźniów nie trzyma się w celach, tylko w podtrzymujących funkcje życiowe kapsułach – mają odpracować całe zło i latami zdobywają surowce, rzeźbią, lub ciężko harują w… kopalniach – i to właśnie w niej rozpoczyna się przygoda naszego bohatera.

Czy uda mu się przetrwać? Jakie mroczne historie kryje świat więźniów? Czemu wszyscy są nagle tacy milusińscy? Tego już dowiecie się sami.

Książka do kupienia w sklepie taniaksiazka.pl

Jacek

Fan strategicznych gier komputerowych, Władcy Pierścieni i Więźnia Labiryntu! Stary od urodzenia.

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie artykuły