World of Warcraft: Kronika. Tom III

World of Warcraft: Kronika. Tom III
Spis treści:

Autorzy: Chris Metzen, Matt Burns, Robert Brooks.

Wstęp

Po drugim Tomie, sięgnięcie po trzeci było już naturalne. Chęć zagłębienia się w świat za Mrocznym Portalem oraz w mój ulubiony okres - trzecią wojnę i walkę o Tron Mrozu - była zbyt silna. Warcraft III z dodatkiem The Frozen Throne do dziś jest regularnie ogrywaną przeze mnie pozycją. Tak jak w poprzednich Tomach, tak i tutaj wykonanie grafik tylko zaostrzyło apetyt.

Zawartość

W pierwszym rozdziale znajdziemy opisy przedstawiające Świat po dwóch wojnach, rozbita Horda, spuścizna Deathwinga (Śmiercioskrzydłego), bitwa o Grim Batol, historia Thralla (świetnie rozwinięta we Władcy Klanów) to tylko niektóre z historii które zostaną poruszone. W kolejnych dwóch częściach zapoznamy się z przebiegiem trzeciej wojny (tak dobrze znanej graczom trzeciej odsłony Warcraft i The Frozen Throne). Ostrzeżenia Proroka, rozwój Plagi, upadek Arthasa, długi marsz Orków, inwazja na Kalimdor, rozpad frakcji Nieumarłych oraz wyścig do Tronu Mrozu to główne punkty.

W kolejnych rozdziałach wchodzimy już w okres związany z fabułą World of Warcraft: podstawką, Burning Crusade, Wrath of the Lich King oraz Cataclysm. Założenie Durotaru, upadek Gnomereganu, historia Klanu Ciemnego Żelaza, powrót Starożytnych Bogów, oblężenie Czarnej Świątyni, wojna z Królem Liszem i niespodziewany atak Śmiercioskrzydłego. A to wszystko jedynie początek...

Opinia

Tak jak w poprzednich częściach, strona graficzna jest cudowna (tak, będę to powtarzał do znudzenia). Po raz kolejny dostajemy bardzo dobrą podstawę, tło do poszerzania swojej wiedzy o świecie Azeroth (i Outland). Cudownie uzupełnia się ona z poprzednimi Tomami, książkami fabularnymi, opowiadaniami oraz grami. Zdecydowanie (tak jak poprzednie części) warto sięgnąć po Tom III i uzupełnić nim swoją kolekcję. Ja zdecydowanie wsiąkłem.

Hej! O Tomie I możecie przeczytać TUTAJ, a o drugim tutaj TUTAJ.

Aleksander

Entuzjasta gier dwuosobowych oraz fanatyk Gwiezdnych Wojen, Warcrafta i Warhammera.

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie artykuły

World of Warcraft: Kronika. Tom II

Autorzy: Chris Metzen, Matt Burns, Robert Brooks. Wstęp Jakiś czas temu w moje ręce trafiło obszerne tomisko stanowiące kontynuację historii...