World of Warcraft: Kronika. Tom I

World of Warcraft: Kronika. Tom I
Spis treści:

World of Warcraft: Kronika. Tom I

Autorzy: Chris Metzen, Matt Burns, Robert Brooks

Witajcie w magicznym świecie World of Warcraft, wspaniałe przygody pełne dreszczu… ahhh zapędziłem się. Niestety chciałbym tak napisać, ale to książka zupełnie innego typu. To swego rodzaju encyklopedia świata zwanego World of Warcraft i jak sama nazwa wskazuje – kronika.

Długo zastanawiałem się, czy w ogóle wybrać tę książkę i czy będzie to dla mnie ciekawe, bo fenomen gry World of Warcraft dotknął nawet mnie i kilka lat spędziłem płacąc abonament w tym świecie. Nigdy jednak nie byłem tak mocno zakorzeniony i nie wiedziałem dlaczego i po co, co się wydarzyło, że ten świat wygląda jak wygląda i dlatego ostatecznie zdecydowałem się ruszyć w tę przygodę od początku.

Jak powstał świat? To proste z niczego powstało coś, coś co było dobre, a jak było dobre to powstało też przeciwieństwo, jak to nazwać? Tego nie wie nikt, ale właśnie o to chodzi w tej powieści. Zostajemy wrzuceni w wir zdarzeń, w których od deski do deski poznajemy jak powstał świat, skąd wzięli się herosi, bogowie, zwierzęta i ludzie. Kto stał na czele dobrobytu, kto był najpotężniejszy w Panteonie, a kto się sprzeciwił i uległ wszechobecnej czarnej mocy.

Jedno jest pewne, ILUSTRACJE SĄ WSPANIAŁE i tylko dla samego tego faktu gorąco polecam każdemu fanowi tego świata i nie tylko. Historia bardzo ciekawa, ale często rozpisywana z najdrobniejszymi szczegółami przez co bywają momenty, że się ciągnie. Nie dowiesz się tutaj jak to się stało, że Illidan jest tak potężny, ale dowiesz się skąd w ogóle wynika walka dobra ze złem. Jak działa „Przymierze” i ich kontra – „Horda”. Czy dobro zawsze zwycięża? – Nie, to odwieczna walka w której nie ma i nigdy nie będzie zwycięzcy.

TOM I oczywiście polecam, ale nie mam na razie głowy, żeby zabrać się za drugi, który już na mnie czeka. Jak to zrobię – to się o tym na pewno dowiecie!

Książka do kupienia w sklepie taniaksiazka.pl

Jacek

Fan strategicznych gier komputerowych, Władcy Pierścieni i Więźnia Labiryntu! Stary od urodzenia.

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie artykuły

Diablo Immortal NADCHODZI!

Jest 2018 rok i firma Blizzard podczas swoich (już nie) corocznych targów BlizzCON pokazuje nam NOWOŚĆ Diablo Immortal… czyli grę...

Diablo III: Zakon

Diablo III: Zakon Autor: Nate Kenyon Meeeeh, książki na podstawie gier budzą zawsze kontrowersje. Legendarna i epicka seria gier Diablo...