Strategiczna planszówka z uniwersum Blizzarda? Poznajcie Small "World of Warcraft"!

Strategiczna planszówka z uniwersum Blizzarda? Poznajcie Small "World of Warcraft"!
Spis treści:

Gdy słyszycie Word of Warcraft, przed oczami za pewne macie popularne MMO RPG od Blizzarda. Czy wiedzieliście jednak, że istnieje gra planszowa będąca połączeniem tego jednego z najpopularniejszych uniwersów gier komputerowych z grą planszową? Mowa tu o Small „Word of Warcraft”, którego pierwowzorem jest „Small World” gra strategiczna, w której razem z innymi graczami walczycie o dominacje nad dostępnymi terenami. W grze tej do dyspozycji macie wiele ras znanych z WoWa, sama mechanika jest stosunkowo prosta ale zarazem dająca możliwości na wdrożenie wielorakich strategii. Jednak nie myślcie sobie ze przez całą rozgrywkę przyjdzie wam prowadzić tylko jedna z ras, jednym z elementów strategii tej gry jest umiejętność „porzucenia” danej rasy w odpowiednim momencie by przejąć kontrolę nad inną posiadającą cechy, które w danym momencie rozgrywki będą wam bardziej przydatne w zdobywaniu terenów oraz artefaktów. Gra zaprojektowana została dla 2-5 graczy przy czym pozwala ona również na rozgrywki drużynowe w formacie 2 na 2, co nie jest tak częste wśród strategicznych gier planszowych. Czas rozgrywki to około godziny, ale zapewniamy, że klimat WOWa, jaki poczujecie grając w tę grę sprawi, że „wpadniecie w nią” na długie godziny.

Elementy gry

Z dodatkowych atutów gry należy na pewno wymienić solidne i estetycznie wykonane elementy zestawu, oraz pudełko pozwalające na sortowanie elementów gry. Perfekcjoniści! To coś dla was.

Pudełka z przegródkami do sortowana elementów

W grze do dyspozycji jest 17 ras, a każdej z nich przypisać można jedną z wielu klas, co sprawia, ze gra oferuje różnorodną rozgrywkę, oraz wiele dróg do zwycięstwa. Weterani "strategów" poczują się jak u siebie w domu. Mimo tego mechanika gry nie jest skomplikowana i nawet osoby nie mające nigdy wcześniej do czynienia z grami strategicznymi dość szybko załapią zasady rozgrywki.

Rasy oraz klasy postaci

Niezależnie od tego czy jesteście fanami WoWa, gier strategicznych, czy długich popołudni z planszówką w gronie znajomych, naprawdę warto sięgnąć po ten tytuł i dlatego gorąco rekomendujemy planszówkę, każdemu, kto chciałby poczuć klimat bez odpalania komputera! Wspaniała zabawa na imprezy ze znajomymi jak i wspólne spotkania w rodzinnym gronie, próg wejścia nie jest wysoki, więc każdy sobie poradzi z mechanikami (graliśmy razem z 12 latkiem), a pięknie wykonane grafiki i wysoka jakość wykonania to zdecydowanie tylko dodatkowa zaleta posiadania tej planszówki na swojej półce.

Źródło grafik: rebel.pl

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie artykuły

World of Warcraft: Kronika. Tom II

Autorzy: Chris Metzen, Matt Burns, Robert Brooks. Wstęp Jakiś czas temu w moje ręce trafiło obszerne tomisko stanowiące kontynuację historii...