Strategiczna planszówka z uniwersum Blizzarda? Poznajcie Small "World of Warcraft"!

Strategiczna planszówka z uniwersum Blizzarda? Poznajcie Small "World of Warcraft"!

Gdy słyszycie Word of Warcraft, przed oczami za pewne macie popularne MMO RPG od Blizzarda. Czy wiedzieliście jednak, że istnieje gra planszowa będąca połączeniem tego jednego z najpopularniejszych uniwersów gier komputerowych z grą planszową? Mowa tu o Small „Word of Warcraft”, którego pierwowzorem jest „Small World” gra strategiczna, w której razem z innymi graczami walczycie o dominacje nad dostępnymi terenami. W grze tej do dyspozycji macie wiele ras znanych z WoWa, sama mechanika jest stosunkowo prosta ale zarazem dająca możliwości na wdrożenie wielorakich strategii. Jednak nie myślcie sobie ze przez całą rozgrywkę przyjdzie wam prowadzić tylko jedna z ras, jednym z elementów strategii tej gry jest umiejętność „porzucenia” danej rasy w odpowiednim momencie by przejąć kontrolę nad inną posiadającą cechy, które w danym momencie rozgrywki będą wam bardziej przydatne w zdobywaniu terenów oraz artefaktów. Gra zaprojektowana została dla 2-5 graczy przy czym pozwala ona również na rozgrywki drużynowe w formacie 2 na 2, co nie jest tak częste wśród strategicznych gier planszowych. Czas rozgrywki to około godziny, ale zapewniamy, że klimat WOWa, jaki poczujecie grając w tę grę sprawi, że „wpadniecie w nią” na długie godziny.

Elementy gry

Z dodatkowych atutów gry należy na pewno wymienić solidne i estetycznie wykonane elementy zestawu, oraz pudełko pozwalające na sortowanie elementów gry. Perfekcjoniści! To coś dla was.

Pudełka z przegródkami do sortowana elementów

W grze do dyspozycji jest 17 ras, a każdej z nich przypisać można jedną z wielu klas, co sprawia, ze gra oferuje różnorodną rozgrywkę, oraz wiele dróg do zwycięstwa. Weterani "strategów" poczują się jak u siebie w domu. Mimo tego mechanika gry nie jest skomplikowana i nawet osoby nie mające nigdy wcześniej do czynienia z grami strategicznymi dość szybko załapią zasady rozgrywki.

Rasy oraz klasy postaci

Niezależnie od tego czy jesteście fanami WoWa, gier strategicznych, czy długich popołudni z planszówką w gronie znajomych, naprawdę warto sięgnąć po ten tytuł i dlatego gorąco rekomendujemy planszówkę, każdemu, kto chciałby poczuć klimat bez odpalania komputera! Wspaniała zabawa na imprezy ze znajomymi jak i wspólne spotkania w rodzinnym gronie, próg wejścia nie jest wysoki, więc każdy sobie poradzi z mechanikami (graliśmy razem z 12 latkiem), a pięknie wykonane grafiki i wysoka jakość wykonania to zdecydowanie tylko dodatkowa zaleta posiadania tej planszówki na swojej półce.

Źródło grafik: rebel.pl

Podobne artykuły

World of Warcraft: Kronika. Tom I

World of Warcraft: Kronika. Tom I

World of Warcraft: Kronika. Tom I Autorzy: Chris Metzen, Matt Burns, Robert Brooks Witajcie w magicznym świecie World of Warcraft,...