World of Warcraft: Kronika. Tom II

World of Warcraft: Kronika. Tom II
Spis treści:

Autorzy: Chris Metzen, Matt Burns, Robert Brooks.

Wstęp

Jakiś czas temu w moje ręce trafiło obszerne tomisko stanowiące kontynuację historii uniwersum Warcrafta. Obracając się w kręgach Fantasy trudno nie usłyszeć o World of Warcraft. Osoby szczególnie zainteresowane pogłębianiem swojej wiedzy o tym świecie mają możliwość zrobić to z sięgając po serię Kronik. Dzisiaj opowiem Wam krótko o Tomie II.

Zawartość

Wewnątrz Tomu, podobnie jak w pierwszej części, znajdziemy duże pokłady wiedzy dotyczące świata Azeroth, jego ludów oraz kluczowych wydarzeń. Tom II skupia się na dwóch okresach - zagładzie Draenoru oraz dwóch Wojnach - Pierwszej i Drugiej Wojnie między Przymierzem a Hordą.
W części dotyczącej zagłady Draenoru znajdziemy informacje odnośnie pierwotnego wyglądu tego świata, o kulturze Arakkoa i ich wielkim Królestwie, o historii Ogrów i Orków, w końcu o przybyciu Draenei i ich upadku.
W drugiej części zatytułowanej Horda i Przymierze znajdziemy opisy wydarzeń które doprowadziły do Wojen Gurubashi, do powstania Mrocznego Portalu, Rycerzy Śmierci, Zakonu Srebrnej Ręki, zawiązania Przymierza i kolejnych wojen z Hordą. Dowiemy się też co działo się z ekspedycją wysłaną na drugą stronę Portalu do Zewnętrznej Rubieży. W trakcie tej podróży towarzyszyć nam będą przepiękne grafiki oraz mapy.

Opinia

Od lat mam słabość do książek traktujących o lore. W Kronikach możemy znaleźć dokładnie to - informacje o świecie, o wydarzeniach czy postaciach. Fakt faktem nie wszystko jest przedstawione co do joty, ale na pewno w tej formie zachęciło mnie do kopania dalej. Przepiękne ilustracje i mapy - to co lorowcy lubią najbardziej! U mnie niektóre z nich praktycznie zaparły dech w piersiach. Osobiście sięgnąłem po wersję angielską - głównie ze względu na nazwy (przez granie w World of Warcraft są mi bardziej znajome niż polskie), ale myślę, że nasza ojczysta mowa w niczym nie umniejsza Kronikom.

Co Wy sądzicie o takich zbiorach? Podobają Wam się czy wolicie książki fabularne?

Psst! O Tomie I możecie przeczytać TUTAJ.

Aleksander

Entuzjasta gier dwuosobowych oraz fanatyk Gwiezdnych Wojen, Warcrafta i Warhammera.

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie artykuły

World of Warcraft: Kronika. Tom III

Autorzy: Chris Metzen, Matt Burns, Robert Brooks. Wstęp Po drugim Tomie, sięgnięcie po trzeci było już naturalne. Chęć zagłębienia się...