"Pomniejsze bóstwa" autorstwa Terry'ego Pratchetta - Boska Komedia w epickich proporcjach!

"Pomniejsze bóstwa" autorstwa Terry'ego Pratchetta - Boska Komedia w epickich proporcjach!
Spis treści:

Jeśli szukasz niebiańskiego doświadczenia bez potrzeby przebudzenia duchowego, "Pomniejsze bóstwa" Terry'ego Pratchetta to książka, w którą musisz się zagłębić! Ten uroczy utwór literackiego geniuszu ma w sobie całą boską absurdalność, której nigdy nie wiedziałeś, że potrzebujesz.

Historia rozpoczyna się od młodego i idealistycznego nowicjusza o imieniu Brutha, który natyka się na niezwykłego boga, Wielkiego Boga Oma, który został zmniejszony do rozmiarów żółwia. Tak, przeczytałeś to dobrze, Wszechmocny Om teraz jest ledwie większy niż ozdoba ogrodowa. Zapomnij o chodzeniu po wodzie; teraz stara się, aby go nie zdeptali!

Podążając za Bruthą i Omem przez świat bardziej zainteresowany biurokracją niż cudami, znajdziesz się śmiejąc się z satyrycznego podejścia do religii, polityki i ludzkiego stanu. Dowcip Terry'ego Pratchetta przebija się na każdej stronie, skłaniając do zastanowienia się nad absurdami naszych własnych przekonań, jednocześnie dostarczając rozrywki.

W książce poznajemy także zbiór dziwacznych postaci, w tym przewodniczącego Kwizycji Vorbisa, który nie rozpoznałby boga, nawet jeśli ten osobiście dałby mu klucze do królestwa niebios (co w tej książce jest całkiem prawdopodobne), oraz filozofów rozmyślających nad głębokimi pytaniami takimi jak: "Czy słoń może nauczyć się grać na puzonie?" Jasne, że ta książka to nie jest typowy traktat teologiczny!

Humor Pratchetta jest jak dobrze wykonane boskie interwencje; będziesz chichotać niekontrolowanie, jednocześnie zastanawiając się nad najbardziej głębokimi aspektami ludzkiej egzystencji. Bez względu na to, czy jesteś fanem satyrycznego humoru, fantastyki czy po prostu dobrej, starej chichoty, "Pomniejsze bóstwa" ma to wszystko.

Podsumowując, dzieło sir Terry’ego to książka, która skłoni cię do zastanowienia się nad boskością, przewartościowania swoich przekonań i ściskania brzucha ze śmiechu, wszystko naraz. Jeśli desperacko potrzebujesz doświadczenia religijnego, które nie będzie wiązało się z klękaniem czy spowiadaniem się obcemu facetowi w konfesjonale, ta książka to twój jedyny bilet do zabawy i introspekcji. Dowcip Terry'ego Pratchetta jest prawdziwym bogiem tej historii i z pewnością przekona cię do stania się jego fanem!

Zapraszamy do dyskusji na naszym Discordzie :)

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie artykuły

World of Warcraft: Kronika. Tom II

Autorzy: Chris Metzen, Matt Burns, Robert Brooks. Wstęp Jakiś czas temu w moje ręce trafiło obszerne tomisko stanowiące kontynuację historii...