Gra planszowa The Mind – połączcie swoje umysły

Gra planszowa The Mind – połączcie swoje umysły
Spis treści:

The Mind to z pozoru prosta gra, która nie posiada zbyt skomplikowanych zasad. Celem gry jest ułożenie kart z numerami od najniższej do najwyższej. Co w tym trudnego? Otóż gracze biorący udział w rozgrywce nie wiedzą jakie karty posiadają nawzajem. Gra wymaga zarówno dobrego zgrania jak i skupienia, bo jeden błąd może zakończyć się waszą porażką.

IMG_2058
Zawartość pudełka

Szybkie omówienie zasad

W tali znajduje się 100 kolejno ponumerowanych kart, do przejścia jest 10 poziomów, dodatkowo gracze posiadają maksymalnie 5 żyć, oraz do 3 kart „shurikenów”, które pozwalają na anulowanie błędnie wykonanego ruchu. W pierwszej rundzie, każdy z graczy dobiera po jednej karcie z talii i nie pokazuje jej innym graczom. Następnie wszyscy gracze skupiają się i od momentu wypowiedzenia słowa „start” gracze dokładają karty z numerami na środek stołu, tak aby były one ułożone w kolejności od najniższej do najwyższej. Jeśli im się powiedzie przechodzą na kolejny poziom, gdzie każdy dobiera o jedną kartę więcej itd.

IMG_2059
Karty liczb

Mimo, że na pierwszym poziomie gra nie wydaje się być trudna, to wraz z wprowadzaniem dodatkowych kart rozgrywka staje się trudniejsza bo nigdy nie mamy pewności, czy ktoś z naszych współgraczy nie posiada karty o niższej wartości. Dlatego też słowem klucz w The Mind jest ZGRANIE. Musicie dosłownie połączyć wasze umysły, aby wyczuć moment, kiedy powinniście położyć kolejną kartę na stosie.

IMG_2060
Od prawej: Karty poziomów, życia, oraz shurikenów

Gra na długie wieczory i szybkie spotkania

Dzięki szybkiej rozgrywce, przy The Mind można spędzić zarówno 5min, jak i kilka godzin. Oczywiście im dłużej będziecie razem grać, tym lepsze będzie wasz zgranie i tym lepiej radzić będziecie sobie z wyższymi poziomami. Wszystko to co opisaliśmy sprawia, że The Mind to gra odpowiednia dosłownie dla każdego.