Planszowe pokoje zagadek - Escaperoom w twoim domu

Planszowe pokoje zagadek - Escaperoom w twoim domu
Spis treści:

Escape roomy to gry terenowe, zdobywające ostatnio popularność, gdzie ty i twoi znajomi zostajecie zamknięci w pokoju zagadek, a waszym celem jest wydostać się z środka. Mało kto jednak wie, że na fali popularności pokojów zagadek, producenci gier planszowych postanowili stworzyć ich domowe wersje.

Zasady rozgrywki

Zasady planszowych escape roomów są dokładnie takie same jak ich pełnowymiarowych pierwowzorów. Na podstawie otrzymanych wskazówek, wspólnymi siłami musicie rozwiązać zagadkę, dotrzeć do skarbu albo wydostać się z mało sprzyjającego miejsca. Opcji jest wiele, a wszystko zależy od tego, który z wielu scenariuszy wybierzecie. Wszystko co musicie wiedzieć opisuje talia kolejno ułożonych kart, które dokładnie powiedzą wam co macie zrobić, aby przejść do kolejnego zadania. Wszystkie wersje rozgrywek mają ograniczoną ilość czasu, w którym musicie ukończyć grę. Oczywiście, jeśli wam się to nie uda, możecie kontynuować rozgrywkę lub wesprzeć się podpowiedziami dostępnymi w instrukcji gry.

Kup i dziel się

Najważniejszą zaletą planszowych escape roomów jest fakt, że po zakończonej rozgrywce możecie wymieniać się „pokojami” ze znajomymi, lub po dłuższym czasie zagrać w nie ponownie. Możecie dogadywać się między sobą i dzielić zakupem, tak aby następnie każde z was miało szansę zagrać w jeden z wielu dodatków.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Na rynku planszowych escape roomów polecić możemy szczególnie dwóch producentów: FoxGames, odpowiedzialnych za serię „Escape Room”, oraz Galakta, której seria nosi nazwę „Exit – gra tajemnic”. Obaj producenci posiadają obecnie ponad 10 różnych scenariuszy o różnym poziomie trudności, tak więc dla każdego coś się znajdzie. Nie czekajcie więc i ruszajcie ku przygodzie!

Dajcie znać, czy znaliście te tytuły wcześniej, a jeśli tak, to który jest waszym ulubionym!

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie artykuły

Catan: Osadnicy z Catanu

Jesteście pierwszymi osadnikami, którzy przybyli na wyspę Catan. Szybko wznosicie pierwsze osady i budujecie pierwsze drogi. Okoliczne tereny zapewniają wam...