Gra o tron nie tylko dla fanów serialu! – planszówka bitewno-strategiczna na dłuższe spotkania ze znajomymi

Gra o tron nie tylko dla fanów serialu!  – planszówka bitewno-strategiczna na dłuższe spotkania ze znajomymi
Spis treści:

Dziś jako polecajkę, mamy dla was grę, która wymaga większego zagłębienia się w zasady i zapoznania się z wszystkim elementami rozgrywki. Nie oznacza to jednak, że gry tej nie można polecić osobą, które swoją przygodę z planszówkami dopiero zaczynają, jednaka trzeba być przygotowanym na to, że rozgrywka potrwa bardziej 3-5h aniżeli 20min. Gra o Tron to gra strategiczno-bitewna oparta na motywach z kultowej powieści Georga R.R. Martina, na podstawie której nakręcono bijący rekordy popularności serial HBO.

Plansza do gry

Gra zaprojektowana jest, tak aby w podstawowej wersji pozwolić na grę do sześciu graczy, a z dodatkiem "Gra o Tron: Matka smoków", możemy grać nawet w osiem osób.  Głównym celem gry jest przejęcie 7 zamków zanim zrobią to przeciwnicy, po drodze tocząc bitwy z innymi graczami o dominację w 7 królestwach. Na start mamy do wyboru jeden z wielkich rodów Westeros, a to jakim rodem gramy wyznacza nasze położenie na mapie. Każdy ród ma również unikalną talię kart, za pomocą których toczone są bitwy pomiędzy graczami. Dlatego też przed pierwszą grą warto zapoznać się z umiejętnościami, mocnymi i słabymi stronami naszego rodu. Gra toczy się w trybie turowym, gdzie ilość akcji jakie wykonać może dany gracz jest skorelowana z ilością jednostek oraz ziem, którymi obecnie włada. Utrata ziem oznacza więc nie tylko stratę pozycyjną na planszy, ale również ogranicza nasze możliwości rozgrywki.

Stolica rodu Starków, wraz w jednostkami

Jeśli chodzi o nasze doświadczenia to możemy wam zapewnić, że nawet jeśli nie jesteście fanami świata Gry o Tron, to sama planszówka może was zaciekawić. System rozgrywki został skonstruowany tak, aby gracz musiał trochę pogłówkować nad wykonywanym ruchem, co na pewno przyciągnie do niej na dłużej fanów strategii. Jeśli chodzi o elementy losowe w Grze o Tron, to nie ma ich zbyt wiele, co jest jej niezaprzeczalnym atutem. Gra jest idealna na wolne weekendy, do spędzenia w gronie znajomych, chcących zapewnić sobie więcej wrażeń i rywalizacji. Pamiętajcie jednak, że jeśli gracie pierwszy raz, dajcie sobie około godziny na omówienie wszystkich zasad, ułatwi to bardzo późniejszą rozgrywkę i unikniecie przyszłych pytań, które mogą zakłócić przebieg gry.

Dodatek "Matka Smoków"

Kiedy będziecie już bardziej obeznani z grą polecamy również rozgrywkę z dodatkiem do gry „Matka smoków”, który poza dwoma nowymi rodami, wprowadza do gry smoki, które potrafią nieźle namieszać. Do tego sama specyfika rozgrywki rodem Targaryen'ów różni się diametralnie od tej prowadzonej przez inne rody, co stanowi ciekawe urozmaicenie rozgrywki. W grze z dodatkiem gracze będą mieli również możliwość zaciągania pożyczek, w żelaznym banku Bravos, co może pomóc im przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść.

Z naszej strony nie pozostaje nam nic innego jak polecić wam tę pozycję i zachęcić do podzielenia się waszymi doznaniami na naszych mediach społecznościowych.

Zdjęcia pochodzą ze strony wydawcy - Galakta.pl

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie artykuły

Fantastyka i rozwój wyobraźni

Literatura fantastyczna od zawsze cieszy się ogromną popularnością. Od klasycznych dzieł J.R.R. Tolkiena, przez Harry'ego Pottera...

Wybiegi i peleryny: Fantastyczny Pokaz Mody!

Pozdrowienia, modni mieszkańcy mistycznych krain! Dziś wyruszamy w nieziemską podróż przez czarujące krainy Westeros, Czarodziejskiego Świata Pandory, Diuny, Narnii, Gwiezdnych...