Informacja prasowa

Gra planszowa "Osaczeni" - czyli ostatni ocalali po walce z demonami!

Gra planszowa "Osaczeni" - czyli ostatni ocalali po walce z demonami!
Spis treści:

Lato 2023, południe Stanów Zjednoczonych. Nikt nie wie, jak to wszystko się zaczęło, ale wydarzenia potoczyły się bardzo szybko: szczątki pożartych ofiar znajdowane na pustych polach, histeryczne posty publikowane w mediach społecznościowych, pojawienie się pierwszych potworów, nieskuteczne działania wojska, wyczerpanie zapasów, schrony, wszechobecne wycie, które doprowadza wszystkich do szaleństwa… 

Wydawnictwo: REBEL
Planowana data premiery: 17 stycznia 2024
Cena do dnia premiery: 170,95 zł

Link do gry na stronie wydawnictwa: KLIK

Osaczeni to semi-kooperacyjna gra przygodowa, która zaprasza uczestników do mrocznego świata zdominowanego przez potwory, o jakich nikt dotąd nie słyszał. Podczas rozgrywki wcielisz się w jednego z ocalałych, którzy próbują schronić się w centrum handlowym. Oprócz Twojej rodziny jest tam też kilka innych, a każda zrobi wszystko, by przetrwać. Czas odrzucić wszelkie sentymenty – kłamstwo, zdrada i rabunek mogą okazać się jedyną szansą, by Twoi najbliżsi mogli wyjść żywi z tego koszmaru.

O co tu chodzi?

Osaczeni to gra semi-kooperacyjna, co oznacza, że zwycięstwo i porażka są indywidualne, ale gracze muszą do pewnego stopnia współpracować, aby zbliżyć się do wygranej. W tym celu będą zawierać tymczasowe sojusze, kłamać i zdradzać. Słowem: zrobią wszystko, by to ich rodzina przetrwała.

Każda runda to jeden dzień, podczas którego gracze wspólnie decydują o losie pozostałych. Głosowaniu podlega przede wszystkim podział ról: wybieracie, kto będzie mógł przeszukać znajdującą się na zewnątrz ciężarówkę, a kto będzie odpowiedzialny za monitoring i poinformuje pozostałych, skąd nadchodzą potwory (zgodnie z prawdą lub nie).

Aby przekonać graczy do głosowania na konkretną postać, możemy wykorzystywać karty i obietnice, nawet jeśli nie zamierzamy ich dotrzymać. Zwycięstwo w głosowaniu może być zarówno dobrą, jak i złą wiadomością, w zależności od miejsca i kontekstu, którego dotyczy.

Po tym, jak role zostaną rozdzielone, a gracze zdecydują, w jakich kierunkach poruszają się członkowie ich rodzin, następuje atak potworów. Nasza lokalizacja i ewentualne posiadane przedmioty decydują o tym, czy uda nam się przetrwać, czy padniemy ich ofiarą. 

Gra kończy się w momencie, gdy liczba ocalałych postaci jest mniejsza od liczby graczy. Zwycięża osoba, która zatrzymała postacie o najwyższej wartości punktowej.

Podstawowe informacje: 
Liczba graczy: 3-6
Wiek graczy: 14+
Czas gry: 45 min.
Kategoria: przygodowe
Mechanika: negocjacje, sojusze, głosowanie, eliminacja graczy

Zestaw zawiera:
 6 kości potworów
właz potworów
6 kafelków obszarów
kafelek chłodni
25 żetonów potworów
24 żetony postaci
6 kart ekranów
6 kart map
żeton odznaki ochrony
żeton ofiary
6 znaczników ruchu
23 karty przedmiotów
21 kart epilogów
instrukcja

Jacek

Fan strategicznych gier komputerowych, Władcy Pierścieni i Więźnia Labiryntu! Stary od urodzenia.