One Piece TCG – Polacy na turnieju regionalnym w Wolverhampton

One Piece TCG – Polacy na turnieju regionalnym w Wolverhampton
Spis treści:

One Piece TCG, czyli gra karciana od Bandai ciesząca się dużą popularnością zarówno w Europie, Ameryce i Azji. Trend ten nie ominął również Polski. W tamtym roku słuchać mogliśmy o sukcesie Polaka na turnieju w Liverpoolu, gdzie Łukasz „Leofromkorea” Mirek zajął 3 miejsce (na ponad 500 graczy), zdobywając jako jedyny gracz w Polsce specjalna serializowaną kartę, którą posiada jedynie 1000 graczy na całym świecie.  Sukces Łukasz postanowili powtórzyć jego koledzy i koleżanki z teamu o nazwie „20k?!”. (na zdjęciu głównym od lewo góra: Szychu, chciwybenek, Dovi, Swazii, lewo dół: Sorii, Sus)  

 

Hala turniejowa

Na turniej w Wolverhampton, UK pojechało w sumie 8 Polaków, z czego 6 należała właśnie do wyżej wymienionego teamu. Nasi Polacy reprezentanci stanęli w szranki z ponad 700 graczami z całej Europy. Najlepszy wynik uzyskał Bartosz „Szychu” Kosmacz, który pierwszego dnia turnieju zajął 6 miejsce z wynikiem 9-1 i tym samym przechodząc do fazy finałowej, gdzie finalnie znalazł się wśród 19 najlepszych graczy turnieju. Warto nadmienić, że Szychu już wcześniej odnosił sukcesy w grach karcianych zdobywając trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata Legends of Runeterra (Riot Games).

 

Decklista, którą Szychu zajął 19 miejsce

Granie w gry karciane wymaga dużego skupienia i umiejętności analizowania kolejnych ruchów przeciwnika. Deck, który pilotował Szychu, niebiesko-czarny Sakazuki, jest obecnie najsilniejszym, ale również najtrudniejszym deckiem do ogrania. Aby sprawnie się nim posługiwać, należy skrupulatnie planować każdy kolejny ruch, a najmniejszy błąd może prowadzić do porażki. Tym bardziej należy pogratulować mu, że był w stanie zając tak wysokie miejsce.  

Turniej w Anglii to nie koniec wojaży Polskiej reprezentacji One Piece TCG. Już w maju nasi gracze wezmą udział w turniejach we Włoszech i Francji. Trzymamy kciuki, by i tym razem wyjazdy były obfite w sukcesy.

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie artykuły