Mixture mischief

Mixture mischief
Spis treści:

Metimur - światowej sławy alchemik musiał pilnie opuścić swoje laboratorium. Zostawił swoją pracę młodym, szkolącym się alchemikom. Teraz to oni muszą przejąć kontrolę nad przygotowaniem Eliksirów, które zamówili klienci Mistrza Metimura. Mistrz zostawił im również coś jeszcze - swoich kocich pomocników. Musicie współpracować przy produkcji Eliksirów, aby przygotować jak najwięcej mikstur zanim skończą się Składniki i mistrz wróci.

Wstęp

Moja pierwsza styczność z Mixture mischief nastąpiła na Pyrkonie w 2022 roku. Skuszony plakatem ze słodkim, komiksowym kotkiem oraz możliwością uzyskania zniżki na zakup gry długo nie zastanawiałem się nad inwestycją. Za zakup przedpremierowy dostałem dodatkową kartę Czarnego kota! Po powrocie do rzeczywistości gra chwilę przeleżała na półce, w oczekiwaniu na swój moment.

Mixture mischief to gra karciana dla 2-4 graczy (z dodatkowym trybem jednoosobowym). Całość zabawy potrwa około 15-20 minut. Zasady gry, spisane na niewielkiej ulotce, są proste i przejrzyste (gra jest przeznaczona dla osób powyżej 10. roku życia) a samo rozłożenie gry zajmuje niecałą minutę. W pudełku znajdziemy instrukcję, 49 kart Składników (7 symboli w 7 kolorach), 2 karty kotów (rudy oraz biały), 5 kart ról oraz 14 kart Eliksirów.

Zasady i przebieg gry

Każdy z graczy dostaje na rękę 4 Składniki które będzie dokładał do przygotowywanego Eliksiru. Dodatkowo na stole znajdzie się również kot, który w zależności od wybranego poziomu trudności będzie posiadał od 1 do 3 Składników. Grę rozpoczyna osoba z symbolem kota na karcie, będzie ona również kontrolowała jakie składniki kot umieści w kotle. W swojej turze każdy z graczy (lub kot) MUSI dołożyć do kociołka jeden składnik. W celu stworzenia Eliksiru należy zebrać 6 Składników, pamiętając, że żaden z symboli ani kolorów użytych komponentów nie może być zdublowany (w takim przypadku dublowane Składniki będące już w kotle są odrzucane). Dodatkowo każdy Eliksir ma jakiś wymóg - może to być kolor lub kształt, który musi zostać użyty. Komunikacja między graczami jest dopuszczalna ale ograniczona! W swojej turze gracz może zadać tylko JEDNO pytanie - zapytać o symbol bądź kolor karty którą posiadają inni gracze. Gra kończy się w momencie gdy zostanie zagrana ostatnia karta Składnika. Podliczamy wtedy ile Eliksirów udało nam się uwarzyć.

Przykład prawidłowo ułożonego Eliksiru

Podsumowanie

Mixture mischief to przyjemna i mała gra. Bez problemu spakujemy ją do plecaka (choć granie w nią bez stolika w pociągu może być problematyczne). Rozłożenie zasad i wytłumaczenie ich nie zajmie nam więcej niż 5 minut, co zachęci osoby nie mające dużo czasu na rozgrywkę lub sceptyczne do długich, skomplikowanych gier. Mixture mischief narzuca nam współpracę, nie uświadczymy w niej negatywnej interakcji. Estetycznie wykonane karty oraz przesłodkie kotki dodają grze kolorytu. Choć gra nie jest skomplikowana myślę, że dostarczy kilku godzin przyjemnej rozrywki.

Ile Eliksirów pod nieobecność Mistrza Metimura uda wam się uwarzyć?

Aleksander

Entuzjasta gier dwuosobowych oraz fanatyk Gwiezdnych Wojen, Warcrafta i Warhammera.