Diablo Immortal NADCHODZI!

Diablo Immortal NADCHODZI!
Spis treści:

Jest 2018 rok i firma Blizzard podczas swoich (już nie) corocznych targów BlizzCON pokazuje nam NOWOŚĆ Diablo Immortal… czyli grę mobilną w świecie Diablo. I niby spoko, ale nie tego oczekiwał świat, który chciał już grać w Diablo IV.
Nie będę wdawał się w szczegóły, ale fani Blizzarda (a przynajmniej część) traktują to jako „wielkanocny żart” i pojawia się fala krytyki.

Rok później pokazują to:

Jest źle i dzieją się poważne i mniej poważne kryzysy w studio (w tym oskarżenia o molestowanie, mobbing i inne takie). Wychodzi Diablo 2 Resurrected, który jest kolejnym odgrzewanym kotletem po Warcraft 3 Refroged…. generalnie DRAMAT i po 4 latach, a dokładnie 19 stycznia 2022, świat obiega informacja, że gigant jakim jest Microsoft kupuje studio Blizzard (kwota robi wrażenie, bo 68 mld dol., czyli 271 mld zł.). Jest to największa transakcja w historii branży gier. Mija kolejne 4 miesiące i dzisiaj oficjalnie pojawia się data premiery gry Diablo Immortal.

2 czerwca 2022 – przygotujcie się na ocalenie sanktuarium!

A tak prezentuje się już najnowszy opublikowany dzisiaj trailer:

Jako fanboy starych gier Blizzarda, wieloletni gracz World of Warcrft, posiadacz wszystkich Diablo, Warcraftów (w tym tych po remasterach) jestem bardzo ciekawy czy Microsoft stanie na wysokości zadania i doprowadzi do powrotu wielkiego Blizzarda!

p.s.
Tak, to ciągle mobilna gra, która będzie też dostępna na PC i będzie można grać ze znajomymi czy to z telefonu czy z kompa jednocześnie, ale będzie to też wyraźne wyznaczenie nowego standardu studia, więc dowiem się wtedy czy porzucić marzenia o pięknym Diablo IV czy żyć pełny optymizmu grając w Diablo Immortal i oczekując na czwarta odsłonę gry którą uwielbiam!

Jacek

Fan strategicznych gier komputerowych, Władcy Pierścieni i Więźnia Labiryntu! Stary od urodzenia.

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie artykuły

World of Warcraft: Kronika. Tom I

World of Warcraft: Kronika. Tom I Autorzy: Chris Metzen, Matt Burns, Robert Brooks Witajcie w magicznym świecie World of Warcraft,...