Star Wars: The Deckbuilding Game - Clone Wars [ZAPOWIEDŹ]

Star Wars: The Deckbuilding Game - Clone Wars [ZAPOWIEDŹ]
Spis treści:

Wydawnictwo: REBEL
Planowana data premiery: TBA
Cena do dnia premiery: TBA

Link do zapowiedzi na stronie polskiego wydawcy: KLIK

Parę dni temu na stronie wydawnictwa Fantasy Flight Games pojawiła się informacja dotycząca nowej edycji wydanej w ubiegłym roku gry karcianej Star Wars: The Deckbuilding Game (o której pisaliśmy TUTAJ). Dzisiaj (tj. 03/06/24) na stronie polskiego wydawcy - firmy REBEL - pojawiła się informacja odnośnie polskiej wersji.

W nowej edycji SW:TDBG CW dwaj gracze staną na czele Republiki Galaktycznej oraz Sojuszu Separatystów by zmierzyć się o dominację. Co istotne - nowa edycja może być łączona dowolnie ze starą! Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie by Rebelia stanęła w szranki z Separatystami, a także by Imperium starło się z Republiką. Jest to też produkt samodzielny - jeśli nie zakupiliśmy pierwszej edycji nic nie stoi na przeszkodzie żeby grać tylko w nową. Aby je połączyć należy rozdzielić od siebie karty frakcji oraz karty neutralne (osobno z dwóch edycji), następnie wybrać po jednej frakcji głównej oraz jedną z talii kart neutralnych, a następnie przetasować i... gotowe.

Wśród kart Republiki znajdzie się między innymi Obi-Wan Kenobi, Ayla Secura czy maszyna krocząca AT-RT. U Separatystów nie mniej znane Droideki czy Nute Gunray. Z neutralnych kart nie mogło zabraknąć słynnego Jango Fetta.

Nowe frakcje to oczywiście nowe zależności między jednostkami. Republika kładzie nacisk na powiązania między Jedi oraz Żołnierzami. Separatyści natomiast duże korzyści odniosą z anihilacji własnych kart. Anihilacja również dostała zmienione zasady - zamiast odrzucać anihilowane karty do pudełka każdy z graczy będzie układał je na swój, odrębny stos - ma to związek z umiejętnościami niektórych kart.

Mi osobiście pierwsza edycja Star Wars: The Deckbuilding Game bardzo przypadła do gustu i czekam z niecierpliwością na Clone Wars! Może w przyszłości doczekamy również pojedynku First Order vs. New Republic?

Czekacie na Star Wars: The Deckbuilding Game - Clone Wars?

Grafiki oraz informacje zaczerpnięte ze strony wydawnictwa REBEL.

Aleksander

Entuzjasta gier dwuosobowych oraz fanatyk Gwiezdnych Wojen, Warcrafta i Warhammera.

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie artykuły

Wybiegi i peleryny: Fantastyczny Pokaz Mody!

Pozdrowienia, modni mieszkańcy mistycznych krain! Dziś wyruszamy w nieziemską podróż przez czarujące krainy Westeros, Czarodziejskiego Świata Pandory, Diuny, Narnii, Gwiezdnych...