Sherlock

Sherlock
Spis treści:

Sherlock Holmes, John Watson, James Moriarty, Irene Adler... Na znanych bohaterów pada cień podejrzenia - jeden z nich jest przestępcą. Kto z Was rozwiąże zagadkę i wskaże złoczyńcę ukrywającego się wśród prawych obywateli?

Sherlock to malutka gra dedukcji na którą składają się 4 zasłonki dla graczy, 13 kart z podejrzanymi, bloczek arkuszy dochodzenia oraz instrukcja. Do rozgrywki zasiądzie od 2 do 4 graczy powyżej 10. roku życia. Zabawa potrwa około 15 minut. Gracze zmierzą się między sobą w poszukiwaniu przestępcy zadając sobie nawzajem odpowiednie pytania, by w końcu rzucić oskarżenie na wybraną postać.

Na początku gry jeden z uczestników tasuje 13 kart postaci. Jedną z nich odkłada zakrytą na środku stołu - jest to nasz przestępca, pozostałe 12 rozdawane jest między wszystkich uczestników (w wariancie dwuosobowym na środku stołu układane są 3 karty - środkowa jest poszukiwanym). Każdy z graczy otrzymuje zasłonkę oraz arkusz dochodzenia. Po zapoznaniu się z posiadanymi kartami gracze nanoszą na swoje arkusze symbole w których posiadaniu są. Kolejne ruchy wykonywane są zgodnie z kierunkiem obrotu zegara. W trakcie swojego ruchu uczestnik może wykonać jedną z trzech akcji: śledztwo, przesłuchanie bądź , gdy już uzbiera odpowiednie dowody, może rzucić oskarżenie wskazując winnego.

Arkusz dochodzenia, będący głównym narzędziem każdego z graczy (poza głową oczywiście), podzielony jest na dwie części - w górnej gracze mogę notować liczbę i rodzaj symboli które posiadają oni sami lub ich przeciwnicy. W dolnej części przedstawione są ikony które widnieją na kartach konkretnych postaci.

Podsumowując: Sherlock to niewielka gra oparta na dedukcji dla grupy do 4 osób z bardzo krótką i konkretną instrukcją (złożoną z CAŁYCH 6 stron). Nie zajmie dużo miejsca w plecaku. Same karty chociaż proste, na pewno pozwolą zawiesić oko na ładnych grafikach. Rozgrywka potrwa około 15 minut i na pewno spodoba się osobom które lubią dedukować i dociekać. W momencie gdy znudzą się Wam już zasady podstawowe - twórcy przygotowali również wariant zaawansowany.

Uda Wam się wskazać winnego?

Aleksander

Entuzjasta gier dwuosobowych oraz fanatyk Gwiezdnych Wojen, Warcrafta i Warhammera.

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie artykuły