Red7 - Wygrywasz albo odpadasz!

Red7 - Wygrywasz albo odpadasz!
Spis treści:

Wstęp

Red7 to gra karciana która od pewnego czasu piastuje w mojej kolekcji rolę gry szybkiej, poręcznej i (RELATYWNIE) łatwej do wytłumaczenia. Przeznaczona jest dla 2-4 graczy w wieku 9+. Zabawa potrwa (zależnie od wybranego trybu) od 5 do 30 minut.

Opis zasad

Ale na czym to polega? Do dyspozycji graczy pozostaje 49 kart w 7 kolorach o wartości od 1 do 7, karta startowa, 4 karty pomocy oraz 2 karty skrótu zasad. Na początku gry każdy z graczy otrzymuje kartę pomocy oraz 7 kart. Na środku stołu kładziemy kartę z regułą rozpoczynającą. Dodatkowo każdy z graczy otrzymuje jedną odkrytą kartę. Grę rozpoczyna osoba siedząca po lewej strony właściciela najwyższej karty.

Jak ustalić która karta jest najwyższa? W grze zastosowano dwie hierarchie - cyfry oraz koloru. Im wyższa cyfra, tym wyższa karta. W przypadku kolorów ich hierarchię możecie zobaczyć na poniższym zdjęciu.

W swojej kolejce gracz może zmienić obowiązującą zasadę zagrywając kartę na poprzednią zasadę (na boku karty zapisana jest nowa zasada), dodać karty do swojej palety (są to odkryte karty przed graczem) lub też zrobić obie te rzeczy. Cel jest jeden - wygrywać! Jeżeli po zagraniu swoich kart nie uda się spełnić tego warunku - odpadasz! W wariancie podstawowym gramy na jednym rozdaniu, do momentu aż pozostanie jeden zwycięzca. Twórca gry jednak przewidział również tryb zaawansowany (oraz tzw. reguły eksperckie). Tryb zaawansowany od podstawowego różni się tym, że w tym pierwszym zliczamy punkty po każdej rozgrywce i na koniec wygrywa osoba o ich największej liczbie.

Podsumowanie

Podsumowując: Red7 to karcianka dla 2-4 osób. Jest prosta, szybka i poręczna. Nie obciąży również budżetu. Spodoba się osobom które lubią kombinować z cyframi.

Czy wasza karta okaże się najwyższa?

Aleksander

Entuzjasta gier dwuosobowych oraz fanatyk Gwiezdnych Wojen, Warcrafta i Warhammera.