Informacja prasowa

"Kutná Hora: Miasto srebra" - czas na rozbudowę czeskich kopalni.

"Kutná Hora: Miasto srebra" - czas na rozbudowę czeskich kopalni.
Spis treści:

Odkrycie złóż srebra w pobliżu dzisiejszej Kutnej Hory w 1260 roku przyciągnęło ludzi z całej Europy. Górnicy tłumnie przybywali do sennej doliny, przy nowych kopalniach powstawały osady i prowizoryczne kaplice, a na wzgórzu nad rzeką narodziło się miasto. W kolejnym stuleciu stało się ono znaczącym źródłem bogactwa i siły królestwa – konkurowało nawet z Pragą.

Wydawnictwo: REBEL
Planowana data premiery: 17 stycznia 2024
Cena do dnia premiery: 246,95 zł

Link do gry na stronie wydawnictwa: KLIK

Kutná Hora: Miasto srebra to ekonomiczna gra planszowa, w której kierujemy zamożnymi rodzinami posiadającymi wpływy w różnych gildiach. Podczas rozgrywki będziemy wykorzystywać swój majątek, aby rozwijać kopalnie i budować Kutną Horę. W wyniku naszych decyzji miasto będzie się rozrastało, co będzie miało znaczący wpływ na gospodarkę. Aby wygrać, będziemy musieli dostosowywać się do zmian cen i korzystać z nadarzających się okazji.

O co tu chodzi?

Rozgrywka jest podzielona na rundy, w ramach których gracze rozgrywają po 3 tury. W swojej turze wybieramy, które karty akcji z ręki chcemy zagrać. Na każdej z nich znajdują się 2 akcje – musimy wybrać 1 z nich. Zagranej karty nie można ponownie użyć do końca rundy. Oznacza to, że wybierając daną akcję, tracimy możliwość użycia drugiej połowy karty. Akcje trzeba zatem dobrze planować.

Do wyboru mamy różne rodzaje działań: pracę w kopalni, która zwiększa naszą produkcję rudy, nabywanie praw budowy, rezerwowanie działek i wreszcie wznoszenie rozmaitych rodzajów budynków, z których każdy zapewnia pewne bonusy w grze. 

Decyzje podejmowane przez graczy mają bezpośredni wpływ na rozkład cen dóbr, odzwierciedlając dynamikę rynku. Musimy zatem na bieżąco dostosowywać naszą strategię do sytuacji. W zależności od liczby uczestników gra kończy się po 5 lub 6 rundach. Zwycięzcą zostaje osoba z największą liczbą punktów. Można zdobyć je na bieżąco, pod koniec rund, ale znaczna część jest przydzielana na koniec gry. 

Podstawowe informacje: 
Liczba graczy: 2-4
Wiek graczy: 13+
Czas gry: 30-120 min.
Kategoria: ekonomiczne
Mechanika: budowa miast, wybór karty, zarządzanie zasobami

Zestaw zawiera:
dwustronna plansza Kutnej Hory
plansza ratusza
tor rund
4 dwuwarstwowe planszetki graczy
2 stojaki na karty
11 kafelków św. Barbary
18 żetonów pelikanów
12 żetonów arystokratów
36 kafelków budynków
27 kafelków kopalni
4 kafelki technologii górniczej
53 kartonowe monety
95 kart
znacznik rundy
znacznik podatków
48 figurek domów
36 figurek górników
12 znaczników działek
24 znaczniki produkcji
4 znaczniki reputacji
4 znaczniki punktacji
instrukcja
4 arkusze pomocy

Jacek

Fan strategicznych gier komputerowych, Władcy Pierścieni i Więźnia Labiryntu! Stary od urodzenia.