Powstaje film Legend of Zelda!

Powstaje film Legend of Zelda!
Spis treści:

Nintendo w swoim komunikacie do inwestorów oficjalnie potwierdziło, że trwają prace nad filmem z udziałem aktorów opartym na historii Legend of Zelda. Pracę nad projektem rozpoczęły się już kilka lat temu, ale z informacji wynika, że dopiero teraz projekt nabiera rozpędu.

Przy filmie pojawiły się bardzo znane i cenione nazwiska - reżyserem będzie Wes Ball, który znany jest ze światowej (kasowej) serii filmów Więzień Labiryntu. Scenariusz tworzy Derek Connolly odpowiadający między innymi za Jurassic World czy Detektyw Pikachu. Za film odpowiedzialny będzie między innymi Avi Arad, który w swojej karierze oprócz bycia CEO w Marvel Studios był producentem takich hitów jak Iron Man czy Spider-Man.

Nie wiadomo na której z historii będzie oparty film, ale wszystko wskazuje na to, że globalny sukces filmu Super Mario Bros (przychód z biletów prawie półtora miliarda dolarów) zmotywował do szybszej ekranizacji gry, tylko tym razem nie będzie to animacja, a pełnoprawny film z udziałem aktorów!

Z ciekawostek wyczytać możemy, ze film sfinansowany będzie z dwóch źródeł Nintendo oraz Sony Pictures Entertainment, ale nie wiemy jeszcze kiedy planowana jest premiera.

Jacek

Fan strategicznych gier komputerowych, Władcy Pierścieni i Więźnia Labiryntu! Stary od urodzenia.

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie artykuły