List Miłosny: Edycja Rozszerzona

List Miłosny: Edycja Rozszerzona
Spis treści:

Po nieudanym zamachu stanu młodzi zalotnicy z całego królestwa (niemłodzi zresztą także) szukają sposobu na pocieszenie strapionej księżniczki. Ty, graczu, wcielisz się w jednego z tych sprytnych zalotników i starać się będziesz przekazać swój list miłosny księżniczce, aby zdobyć jej serce. Niestety, Anette zamknięta jest w pilnie strzeżonym pałacu, będziesz więc musiał skorzystać z pomocy pośredników, aby dostarczyć wiadomość.

List Miłosny to karciana gra ryzyka, dedukcji oraz szczęścia w której zmierzy się od dwóch do ośmiu graczy w wieku 14+ (edycja podstawowa przeznaczona jest dla maksymalnie czterech osób). Zabawa potrwa około dwudziestu minut i nie zabraknie w niej negatywnych interakcji. W pudełku znajdziecie 32 karty do gry, 8 kart pomocy oraz instrukcję (z fabularnymi opisami). Jeśli do stołu zasiądą maksymalnie cztery osoby w użyciu będzie 16 kart. Celem gry jest pozbycie się wszystkich pozostałych graczy i dotrwanie do końca będąc w posiadaniu karty z jak najwyższą wartością. Na każdej karcie znajduje się podobizna jednego z mieszkańców pałacu oraz jego wartość liczbowa (odzwierciedlająca jego bliskość względem księżniczki). U dołu karty widoczny jest również opis jej działania w momencie odrzucenia (na kartach pomocy znajdziecie również skrócony opis każdej karty wraz z jej wartością oraz liczbą w talii).

Karty pomocy (podstawowa i rozszerzona) oraz instrukcja

W trakcie przygotowania do gry należy przetasować wszystkie karty, odpowiednio 16 dla grupy do 4 graczy oraz 32 dla większej ekipy. Następnie każdy z graczy dostaje jedną kartę do ręki (nie należy jej ujawniać!), jedna karta z talii jest odrzucana do pudełka(bez podglądania!). W swojej turze gracz dobiera do ręki drugą kartę i podejmuje decyzję którą z dwóch posiadanych postaci odrzuci (lub inaczej mówiąc - zagra). Efekt zagranej karty MUSI zostać rozpatrzony w pełni (nawet jeśli przyniesie to szkodę graczowi zagrywającemu). Odrzucone karty zostają odkryte przed graczem który je wykorzystał do wglądu dla uczestników zabawy. Jeżeli któraś z osób zostanie wyeliminowana, odkłada swoją kartę na swój stos - nie bierze już udziału w dalszej części rundy. Runda dobiega końca w momencie gdy zostanie dobierana i zagrana ostatnia karta z talii. Po tym wszyscy gracze którzy posiadają na ręce kartę porównują je - osoba z najwyższą - wygrywa. Gracz ten otrzymuje jeden punkt uznania. Następnie wszystkie karty są tasowane i rozpoczyna się kolejna runda. Uczestnicy przed zabawą mogą ustalić liczbę punktów uznania konieczną do zwycięstwa (chociaż w swoich rozgrywkach z reguły gramy w tak zwany opór).

Dostępne karty - u góry wersja podstawowa, u dołu wersja rozszerzona

Podsumowując: List Miłosny to prosta i przyjemna gra karciana z negatywnymi interakcjami (dostępna w kilku wersjach). Nie wymaga dużo miejsca (bez problemu zagracie nawet w pociągu!). Banalne zasady zawarte w niewielkiej książeczce (chociaż po pierwszej rozgrywce karty pomocy i opisy są w zupełności wystarczające do prowadzenia rozgrywki). Gra nie jest czasochłonna. Z podobnych gier można wymienić np. Intrygantów.

Z ciekawostek dla fanów Star Wars - gra karciana Pałac Jabby to wariacja na temat Listu Miłosnego.

Czy stawicie czoła dworskim intrygom w dążeniu po serce księżniczki?

Aleksander

Entuzjasta gier dwuosobowych oraz fanatyk Gwiezdnych Wojen, Warcrafta i Warhammera.