Księga cudów - kooperacyjna gra planszowa dla całej rodziny!

Księga cudów - kooperacyjna gra planszowa dla całej rodziny!

Wydawnictwo: REBEL
Cena: 299,95 zł

Link do gry na stronie wydawnictwa: KLIK

Oniria. Kraina starożytnej cywilizacji smoków. Legendy przedstawiają ją jako raj bogaty w smocze arcydzieła i obfitujący w bujną roślinność. Być może kiedyś tak było. Niestety na przestrzeni lat Oniria zmieniła się nie do poznania: znajduje się na skraju kryzysu i potrzebuje bohaterów, którzy ruszą jej na pomoc. Można się do niej dostać wyłącznie przez portal w Księdze Cudów – pradawnym tomiszczu ukrytym w opuszczonej wieży. Otulona grubą warstwą kurzu księga czeka, aż obudzicie ją ze snu.

Księga cudów to oparta na współpracy gra przygodowa, rozgrywająca się na przestrzennej planszy w formie książki pełnej niezwykłości. W jej wnętrzu czekają na Was przygody pełne istotnych decyzji, a wybory, które podejmiecie, prowadzeni narracją na kartach, będą miały ogromne znaczenie dla tego, co spotka Was w kolejnych rozdziałach. Jakie zakończenie wybierzecie dla siebie i Onirii? Dajcie się porwać opowieści i sprawdźcie, co się wydarzy!

Podczas zabawy z Księgą cudów wcielamy się w grupę żądnych przygód nastoletnich przyjaciół. To zabawa kooperacyjna, co oznacza, że możemy wygrać wyłącznie razem – albo wszyscy przegramy. Gra składa się z 6 następujących po sobie scenariuszy zwanych rozdziałami.

W tej pełnej rozmachu historii występuje 4 bohaterów. Każdy z nich ma własny stylu walki, inną wytrzymałość oraz specjalną umiejętność, co składa się na indywidualny styl gry. Podczas kolejnych rozdziałów będziemy odblokowywać kolejne umiejętności.

Sama rozgrywka opiera się na przygodzie, przez którą prowadzą nas talie poszczególnych rozdziałów. Gracze będą rozgrywali swoje akcje, eksplorowali kolejne plansze, używali specjalnych umiejętności i walczyli z pojawiającymi się przeciwnikami, by zrealizować postawione przed nimi zadania i dotrzeć do końca tej fantastycznej opowieści!

Podstawowe informacje: 
Liczba graczy: 1-4
Wiek graczy: 10-99
Czas gry: 90 min.
Kategoria: przygodowe, rodzinne
Mechanika: współpraca, walka, odkrywanie terenu, 

Elementy:
– rozkładana książka
– 4 figurki bohaterów
– 8 figurek zębaczy 
– 248 kart (6 talii rozdziałów)
– 6 kart zębaczy
– 16 kart skrawków
– 5 kości
– 17 znaczników iskier magii
– 40 żetonów serc
– 10 żetonów przeznaczenia
– 8 żetonów oszołomienia
– żeton mrocznej aury
– 4 pierścienie do podstawek
– koperta skrzyni
– instrukcja

Podobne artykuły

Brass: Lancashire

Brass: Lancashire

Przenieś się w czasy angielskiej rewolucji przemysłowej i wciel się w jednego z przedsiębiorców, którzy rywalizują o dominację na rynku...

Nemesis: Pokłosie [dodatek]

Nemesis: Pokłosie [dodatek]

Gdy wahadłowiec dokuje do Nemesis, a raczej do tego, co z niego zostało, odczuwasz dziwny niepokój. Za wszelką cenę chcesz...