Informacja prasowa

Timeline Twist - połączcie siły, by oszukać czas!

Timeline Twist - połączcie siły, by oszukać czas!
Spis treści:

Timeline Twist to nowa edycja popularnej gry dla całej rodziny, dzięki której sprawdzicie i poszerzycie swoją wiedzę o historii! Spójrzcie, jakie wydarzenia są przedstawione na Waszych kartach i oszacujcie, kiedy miały miejsce. Zastanówcie się, czy umieścicie kartę na osi czasu, czy ją odrzucicie. Współpracujcie, by jak najwięcej kart znalazło się na właściwym miejscu. Komunikacja i taktyka będą kluczem do pomyślnego ukończenia tego wyzwania!

Wydawnictwo: REBEL
Planowana data premiery: 01 marca 2024
Cena do dnia premiery: 56,95 zł

Link do gry na stronie wydawnictwa: KLIK

O co tutaj chodzi?

Na początku każdy z graczy otrzymuje 4 karty i kładzie je przed sobą stroną bez daty. Jedną z kart kładziemy z jawną datą na środku stołu – to początek naszej osi czasu.

W swojej turze każde z Was musi wykonać jedną z następujących akcji: umieścić do dwóch kart na osi czasu albo odrzucić jedną z nich. Aby umieścić kartę, nie musimy znać dokładnej daty wydarzenia – naszym celem jest jej oszacowanie tak, by umieścić kartę możliwie blisko któregoś z końców osi czasu. Osoba, która decyduje się zagrać kartę, odkrywa ją, by sprawdzić datę. Jeśli jest ona wcześniejsza lub późniejsza niż na każdej innej karcie na osi czasu, gracz umieszcza ją po odpowiedniej stronie. Jeśli jednak data wpasowuje się między dwie już zagrane karty, gracz umieszcza swoje wydarzenie nad nimi, w tzw. pustym rzędzie lub odrzuca ją przy najbliższej możliwej okazji, jeśli dane miejsce jest już zajęte. Właśnie dlatego należy dbać, by zagrywane wydarzenia znajdowały się jak najbliżej siebie – tworzenie dużych luk powoduje, że pusty rząd łatwo się zapycha, zmuszając graczy do odrzucania kart.

Rozgrywka toczy się do wyczerpania talii, a pod koniec podliczane są punkty. Każda karta na głównej osi czasu warta jest 2 punkty, karty z pustego rzędu po 1 punkcie, a każda z odrzuconych kart to -1 punkt. 

Podstawowe informacje: 
Liczba graczy: 2-6
Wiek graczy: 8+
Czas gry: 20 min.
Kategoria: rodzinne
Mechanika: wybór karty, pytania i odpowiedzi, współpraca

Zestaw zawiera:
- 100 kart
- instrukcja

Jacek

Fan strategicznych gier komputerowych, Władcy Pierścieni i Więźnia Labiryntu! Stary od urodzenia.