Informacja prasowa

Ostoja - piękno dzikiej przyrody

Ostoja - piękno dzikiej przyrody
Spis treści:

Wydawnictwo: REBEL
Planowana data premiery: 19 kwietnia 2024
Cena do dnia premiery: 159,95 zł

Link do gry na stronie wydawnictwa: KLIK

Wstęp

Stwórz miniaturowy świat, w którym zwierzęta żyją w całkowitej harmonii z naturą! Ostoja to przepięknie ilustrowana gra strategiczna, w której każda z podejmowanych decyzji może okazać się kluczowa dla ostatecznego wyniku. Podczas zabawy umieszczamy kolorowe elementy krajobrazu na swoich planszetkach i tworzymy niezwykłe krainy. Aby wygrać, musimy zdobyć jak najwięcej punktów, w przemyślany sposób zakładając siedliska i przyciągając do nich zwierzęta.

O co chodzi?

Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów za elementy krajobrazu i zgromadzone znaczniki zwierząt. W swojej turze bierzemy żetony krajobrazów z planszy głównej i umieszczamy je na swojej planszetce według zasad określonych w instrukcji. Kolory oraz symbole żetonów reprezentują różne rodzaje terenów, a odpowiednie ich zestawy – siedliska. To właśnie na tych ostatnich będziemy się skupiać, by przyciągnąć zwierzęta.

Raz na turę możemy wybrać jedną z odkrytych kart zwierząt. W ten sposób wyznaczamy sobie cele – każda z kart ma na dole układ żetonów krajobrazu, który musimy odwzorować na swojej planszetce, by dane zwierzę mogło pojawić się na naszym terenie. Układ siedliska na naszej planszetce musi być taki sam jak na karcie zwierzęcia, wliczając wysokość gór i drzew. Może być jednak obrócony w dowolną stronę.Gdy uda nam się odwzorować wskazany układ żetonów, możemy przenieść jeden ze znaczników zwierząt z karty na odpowiedni element krajobrazu na naszej planszetce. 

Gra kończy się, gdy nie można dobrać wystarczającej liczby żetonów krajobrazu z woreczka lub gdy na planszy jednego z graczy pozostaną dwa (lub mniej) puste pola. Każdy z elementów krajobrazu punktuje na swój własny sposób (niektóre w zależności od wysokości, inne według zasad sąsiedztwa). Punkty zdobywamy też za zgromadzone znaczniki zwierząt.

Podstawowe informacje

Wiek graczy: 10+
Czas gry: 30 min.
Kategoria: strategiczne
Mechanika: zbieranie zestawów, wybór karty, budowanie wzorów

Zestaw zawiera

 • instrukcja
 • woreczek
 • plansza główna
 • 4 planszetki
 • 4 karty pomocy
 • 120 płytek
 • 70 znaczników zwierząt
 • 32 karty zwierząt
 • 10 kart duchów natury
 • 4 pionki duchów natury
 • notes punktacji

Kup w przedsprzedaży

Kupując grę Ostoja w sklepie wydawnictwa otrzymasz specjalny zestaw promocyjny zawierających całkiem nowego ducha natury w postaci T-Rexa oraz 4 przezroczyste pionki duchów natury, którymi możemy zastąpić te z podstawowej wersji gry. Liczba zestawów jest ograniczona, oferta obowiązuje do wyczerpania zapasów!

Jacek

Fan strategicznych gier komputerowych, Władcy Pierścieni i Więźnia Labiryntu! Stary od urodzenia.