Informacja prasowa

Nucleum

Nucleum
Spis treści:

Wydawnictwo: REBEL
Planowana data premiery: 8 maja 2024
Cena do dnia premiery: 284,95 zł

Link do gry na stronie wydawnictwa: KLIK

Nucleum jest złożoną grą o rozbudowie sieci przemysłowych wymagającą planowania i reagowania na dynamicznie zmieniającą się sytuację na mapie. W każdej turze gracz zagrywa płytkę akcji na swoją planszę albo na mapę, albo przeprowadza doładowanie. Łącz miasta, aby stawiać i zasilać budynki za pomocą nucleum oraz uranu z wybudowanych przez siebie kopalni. Wypełniaj kontrakty i wynajduj nowe technologie, prowadząc swoją wyjątkową frakcję do sukcesu i zaspokajając ambicje króla. Zostań najlepszym przemysłowcem w nowej erze!

O co chodzi?

  1. Podczas rozgrywki wcielamy się w przemysłowców, którzy próbują odnieść sukces podczas ekonomicznego i technologicznego boomu w XIX-wiecznej Saksonii.
  2. Plansza główna przedstawia miasta, w których znajdują się działki budowlane, pola wydobywcze, pola na turbiny i elektrownie, które będziemy zapełniali w czasie gry. Pomiędzy nimi są też widoczne potencjalne połączenia kolejowe. Łącząc poszczególne miasta linią kolejową, będziemy tworzyli na mapie swoje sieci. 
  3. Rozgrywka w Nucleum toczy się w sposób ciągły – swoje tury rozgrywamy po kolei, bez podziału na rundy czy fazy. W swojej turze musimy wykorzystać jedną z płytek akcji lub przeprowadzić doładowanie, pozwalające na ich odzyskanie i pobranie dochodu.
  4. Płytki akcji możemy wykorzystywać na dwa sposoby. Ich zagrywanie umożliwia przeprowadzanie akcji takich jak umieszczanie na mapie budynków, kopalni i turbin, pozyskiwanie nowych płytek, a także pozyskiwanie i wypełnianie kontraktów. Drugą opcją jest wykorzystanie płytki do położenia fragmentów torów. Zapewni nam to wyraźne profity, jednak płytek raz umieszczonych na planszy nie odzyskamy w czasie doładowania. 
  5. Punkty będziemy zdobywać, wznosząc i zasilając budynki miejskie, wypełniając kontrakty i spełniając kolejne cele wyznaczone przez króla Fryderyka Augusta. 

Podstawowe informacje: 
Liczba graczy: 1-4
Wiek graczy: 14+
Czas gry: 60-150 min.
Kategoria: strategiczne
Mechanika: budowanie tras, rozwój technologii, płytki akcji

Elementy:
- 2 instrukcje
- 8 pomocy graczy
- dwustronna plansza główna
- plansza boczna
- 4 dwuwarstwowe plansze graczy
- 4 plansze eksperymentów
- 28 kart
- kość
- ponad 350 tekturowych elementów
- 72 pionki robotników
- 24 kostki uranu
- 24 znaczniki sukcesu
- 16 żetonów turbin
- 12 znaczników dochodu
- 5 znaczników warunków końca gry
- 4 znaczniki nucleów
- 4 znaczniki punktacji

inu

woof