Informacja prasowa

Nemesis: Pokłosie [dodatek]

Nemesis: Pokłosie [dodatek]
Spis treści:

Gdy wahadłowiec dokuje do Nemesis, a raczej do tego, co z niego zostało, odczuwasz dziwny niepokój. Za wszelką cenę chcesz się dowiedzieć, jakie dramatyczne wydarzenia rozegrały się na pokładzie statku. Masz przeczucie, że rozwikłanie tej tajemnicy nie będzie tak łatwe, jak Ci obiecywano…

Wydawnictwo: REBEL
Planowana data premiery: 15 marca 2024
Cena do dnia premiery: 209,95 zł

Link do gry na stronie wydawnictwa: KLIK

Nemesis: Pokłosie to rozszerzenie, które pozwoli Ci wrócić na pokład kosmicznego transportowca i na nowo stawić czoła zagrożeniu, które zdziesiątkowało jego załogę. Głównym trybem gry dla dodatku jest tryb epilogu, który rozgrywamy po standardowej partii. Obejmuje on 5 rund, podczas których korzystamy z nowych żetonów eksploracji i realizujemy nowe zadania, wykorzystując unikalną mechanikę alarmów. 

Oprócz wyzwań związanych z powrotem na Nemesis rozszerzenie oferuje także elementy uniwersalne, z których możemy skorzystać w dowolnej rozgrywce standardowej. Wraz z Pokłosiem do gry dołącza 5 nowych, w pełni grywalnych postaci o unikalnych mechanizmach i własnych taliach: CEO, android, psycholog, łowca nagród oraz skazaniec. Do puli pomieszczeń możemy też dodać 4 nowe lokacje, a specjalna figurka kotonauty pozwoli wyróżnić przy stole aktualnego pierwszego gracza.

Podstawowe informacje: 
Liczba graczy: 1-5
Wiek graczy: 14+
Czas gry: 45-60 minut
Kategoria: dodatki
Mechanika: walka, eliminacja graczy, rzuty kośćmi

Zestaw zawiera:
- plansza wahadłowca
- 5 plansz postaci
- 4 kafelki pomieszczeń
- 5 postaci i pies
- 3 wieżyczki
- klepsydra
- figurka kotonauty
- 130 kart
- 9 żetonów statusu wieżyczki
- 26 żetonów eksploracji
- instrukcja

O podstawowej wersji:

Nemesis to klimatyczna gra przygodowa typu survival horror, której głównymi motywami są blef, zdrada i walka z nieuchwytnym zagrożeniem. Podczas rozgrywki wcielamy się w członków załogi kosmicznego transportowca, który po wykonaniu swojej misji obrał kurs powrotny na Ziemię. Pracownicy resztę podróży mieli odbyć w stanie hibernacji, jednak w wyniku uruchomienia procedury awaryjnej zostali wybudzeni i będą musieli stawić czoła nieznanemu niebezpieczeństwu. I choć wydawać by się mogło, że łączy ich wspólny cel, szybko okaże się, że nie wszyscy będą chcieli grać zespołowo.

Przykładowy układ podstawowej wersji gry Nemesis

Jacek

Fan strategicznych gier komputerowych, Władcy Pierścieni i Więźnia Labiryntu! Stary od urodzenia.