Informacja prasowa

Na skrzydłach smoków

Na skrzydłach smoków
Spis treści:

Wydawnictwo: REBEL
Planowana data premiery: 5 czerwca 2024
Cena do dnia premiery: 256,45 zł

Link do gry na stronie wydawnictwa: KLIK

Przenieś się do świata, pod którego niebem szybują smoki wszelakich kształtów, rozmiarów oraz kolorów i wciel się w smokologa amatora, by odkrywać jaskinie i przekształcać je w rezerwat dla tych majestatycznych stworzeń. Pamiętaj jednak, że stworzenie idealnego miejsca może nie wystarczyć – trzeba jeszcze zwabić smoki, by chciały zostać tam na dłużej!

W grze Na skrzydłach smoków budujesz swój własny rezerwat drakonidów. Rozpoczynasz z trzema odkopanymi polami – po jednym w każdej z jaskiń: Szkarłatnej Pieczarze, Złotej Grocie i Ametystowej Otchłani. W trakcie rozgrywki odkopiesz kolejne pola i będziesz wabić do swojego rezerwatu smoki, aktywować potężne zdolności i zabiegać o przychylność Smoczej Gildii!

O co chodzi?

  1. Rozgrywka toczy się przez 4 rundy. W każdej z nich rozgrywamy po kilka tur w kolejności zgodnej z kierunkiem ruchu wskazówek zegara.
  2. W ramach tury wybieramy jedną z akcji dostępnych na naszej planszy rezerwatu, przesuwamy tam swojego smokologa, płacimy odpowiedni koszt, a następnie wykonujemy działanie. 
  3. Do wyboru mamy kopanie, które pozwala zagrywać karty do jaskiń, wabienie, dzięki któremu będziemy zagrywać karty smoków na planszę, a także eksplorację Szkarłatnej Pieczary, która pozwala aktywować wybrane zdolności.
  4. Poszczególne rodzaje smoków, które możemy zwabić do rezerwatu, mają różne wymagania w surowcach i preferowane jaskinie, zapewniają też różną liczbę punktów zwycięstwa i rozmaite efekty. Kluczem do zwycięstwa jest tworzenie jak najlepszych kombinacji z dostępnych kart i wykorzystywanie ich w odpowiednim momencie.
  5. Swoje tury rozgrywamy do momentu, aż spasujemy. Zwykle dzieje się to, gdy ktoś zużyje wszystkie monety albo nie ma na ręce żadnych kart smoków, które chciałby (albo mógłby) zagrać. Kiedy wszyscy gracze spasują, runda dobiega końca.
  6. Po skończeniu czwartej rundy gracze podliczają swoje punkty za karty smoków, zdolności aktywowane na koniec gry, zachowane jaja, surowce i wiele innych elementów. Zwycięża osoba, która zgromadziła ich najwięcej. 

Podstawowe informacje: 
Liczba graczy: 1-4
Wiek graczy: 14+
Czas gry: 90 min.
Kategoria: ekonomiczne
Mechanika: zbieranie zestawów, zarządzanie ręką, zarządzanie zasobami

Elementy:
- plansza Smoczej Gildii
- 4 dwustronne kafle Smoczej Gildii
- 183 karty smoków
- 75 kart jaskiń
- tacka na karty
- plansza rund
- 10 dwustronnych kafelków celów
- 5 plansz graczy
- 10 dwustronnych kart pomocy
- notes punktacji
- 45 monet 
- 25 żetonów mięsa
- 25 żetonów złota
- 25 żetonów kryształów 
- 25 żetonów mleka
- 55 jaj
- 20 żetonów mnożników
- znacznik rundy
- znacznik pierwszego gracza
- 5 smokologów 
- 40 znaczników graczy
- 5 pionków gildii

inu

woof