Informacja prasowa

Marabunta. Dwuosobowa gra planszowa dla lubiących rywalizacje!

Marabunta. Dwuosobowa gra planszowa dla lubiących rywalizacje!

Twoja nowa kolonia zajmuje pokaźne terytorium. Czas sięgnąć jeszcze dalej, rozmnożyć mrówki i zebrać po drodze jak najwięcej surowców. Problem w tym, że musisz dzielić się tym pięknym obszarem z inną kolonią, która się tu zadomowiła... Zachowaj równowagę między uprzejmością a ostrożnością i nigdy nie opuszczaj gardy!

Wydawnictwo: REBEL
Planowana data premiery: 09 lutego 2024
Cena do dnia premiery: 80,70 zł

Link do gry na stronie wydawnictwa: KLIK

Marabunta to dwuosobowa gra typu roll&write, w której rywalizujemy o zdobycie jak największej liczby punktów z dostępnej puli elementów. W każdej rundzie będziemy mieli do podjęcia jedną z dwóch ważnych decyzji: jak podzielić kości i kafelki albo który zestaw wybrać (pozostawiając drugi przeciwnikowi). Dzięki temu nasz pojedynek będzie niezwykle zacięty, a my nieustannie będziemy musieli balansować między osiąganiem własnych celów a blokowaniem opcji opłacalnych dla przeciwnika. 

O co tu chodzi?

Rozgrywka w Marabuntę jest podzielona na rundy. W każdej z nich jeden z uczestników dzieli 6 kości i kafelek na 2 pule. Następnie drugi gracz wybiera jeden z zestawów, pozostawiając drugi przeciwnikowi. 

Uczestnicy kolejno rozpatrują efekty swoich zestawów, kolorując, wykreślając i wpisując cyfry na odpowiednich polach na wspólnej planszy terytorium i własnych planszetkach. Grupując odpowiednie elementy, zbierając zestawy i wybierając bonusy zdobywają premie według określonych zasad.

Gdy obaj gracze rozpatrzą efekty kości i kafelka, rozpoczynają kolejną rundę, zamieniając się rolami. Gra kończy się po spełnieniu jednego z trzech warunków wypełniania pól. Zwycięży osoba, która po końcowym podliczeniu będzie miała najwięcej punktów. 

Podstawowe informacje: 
Liczba graczy: 2
Wiek graczy: 10+
Czas gry: 30 min.
Kategoria: dwuosobowe, rodzinne
Mechanika: papier i ołówek, wykreślanka, rzuty kośćmi

Elementy:
- dwustronna plansza terytorium
- 2 dwustronne planszetki gracza
- 2 markery suchościeralne
- 6 różnych kości
- 8 kafelków
- instrukcja

Podobne artykuły

Aqua - bioróżnorodność w oceanach

Aqua - bioróżnorodność w oceanach

Zanurz się w głębiny oceanu, w którym rozwinął się niesamowity ekosystem rafy koralowej. Powiększaj formacje koralowe i stwórz środowisko przyjazne...

Sherlock

Sherlock

Sherlock Holmes, John Watson, James Moriarty, Irene Adler... Na znanych bohaterów pada cień podejrzenia - jeden z nich jest przestępcą....