Informacja prasowa

Mała karczma - karcianka pełna negatywnych interakcji!

Mała karczma - karcianka pełna negatywnych interakcji!
Spis treści:

Klienci pchają się do Małej karczmy drzwiami i oknami… Spraw, aby przy Twoim stoliku usiedli najhojniejsi z nich, a skąpców przekaż rywalom. Bierz pod uwagę zachcianki klientów, korzystaj z kart wydarzeń i zarób jak najwięcej na napiwkach, aby wygrać. Dziś w menu: ciosy poniżej pasa, ryzykowne przedsięwzięcia i mnóstwo zabawy!

Wydawnictwo: REBEL
Planowana data premiery: 01 marca 2024
Cena do dnia premiery: 71,20 zł

Link do gry na stronie wydawnictwa: KLIK

Mała karczma to prosta gra karciana pełna negatywnej interakcji, w której staramy się tak rozmieścić napływających do lokalu gości, by to przy naszym stoliku znaleźli się ci, którzy zostawią największe napiwki. W każdej rundzie będziemy dobierali nową kartę gościa lub wydarzenia, którą musimy odpowiednio wykorzystać. Kluczem do zwycięstwa będzie baczne obserwowanie sytuacji przy stolikach i sprawne niszczenie planów przeciwników.

O co tutaj chodzi?

Podczas rozgrywki każdy uczestnik dysponuje własnym stołem. Przy każdym z nich może zasiąść czworo gości. W swojej turze należy dobrać kartę ze środka stołu. Można dobrać kartę postaci albo kartę wydarzenia. Gdy dobierzesz kartę postaci, odkryj ją, a następnie połóż przy wybranym stoliku. 

W grze występuje 7 klanów, a przedstawiciele każdego z nich dają napiwki według innych zasad. Kluczem do zwycięstwa jest umiejętne łączenie ich w ramach jednego stolika i w całej karczmie. Jeśli masz co najmniej 1 monetę, a przy każdym stoliku jest co najmniej 1 osoba, zamiast postaci możesz dobrać kartę wydarzenia. Wówczas przeczytaj na głos jej treść i rozpatrz efekt, a następnie ją odrzuć. Runda dobiega końca, gdy przy wszystkich stolikach siedzi maksymalna liczba postaci. Podliczcie napiwki od biesiadników przy swoich stołach. 

Gra dobiega końca, gdy któreś z Was zebrało monety o łącznej wartości co najmniej 25. Wygrywasz, jeśli udało Ci się zarobić więcej niż pozostali gracze.

Podstawowe informacje: 

Liczba graczy: 3-5
Wiek graczy: 8+
Czas gry: 25 min.
Kategoria: rodzinne
Mechanika: zbieranie zestawów, negatywna interakcja

Zestaw zawiera:
56 kart
5 stolików
44 monet
instrukcja

Jacek

Fan strategicznych gier komputerowych, Władcy Pierścieni i Więźnia Labiryntu! Stary od urodzenia.