Informacja prasowa

Je się w lesie

Je się w lesie
Spis treści:

Delikatny dźwięk łamanej gałęzi nagle wybudza mieszkańców lasu ze snu. Chłodny wiatr porusza koronami drzew, słychać szelest liści. Drapieżniki znów wyruszają na łowy! Przemykają przez zieloną gęstwinę w poszukiwaniu ofiary, która pozwoli im zaspokoić głód i czekają na idealny moment, aby zapolować. Jeśli jednak instynkt je zawiedzie, same staną się ofiarami w walce o przetrwanie.

Wydawnictwo: REBEL
Planowana data premiery: 13 marca 2024
Cena do dnia premiery: 52,25 zł

Link do gry na stronie wydawnictwa: KLIK

Je się w lesie to prosta gra karciana, w której starasz się skutecznie zapolować, a przy tym samemu nie stać się zwierzyną. Do dyspozycji masz zestaw zwierzaków: misia, wilka, rysia, sowę oraz mysz. Zgodnie z regułami rządzącymi przyrodą, duże drapieżniki polują na mniejsze zwierzęta, te są jednak zwinne i z łatwością mogą się wymknąć. Wykorzystaj swój instynkt, aby przechytrzyć innych graczy i przewidzieć, kogo tym razem wyślą na łowy. Jako pierwszy zbierz 5 znaczników i zostań królem lasu!

O co chodzi?

Rozgrywka trwa kilka rund, a każda z nich obejmuje od 1 do 3 wypraw.  Wyprawa rozpoczyna się od zagrania zwierząt. Każdy z graczy wybiera 1 kartę z ręki i kładzie ją zakrytą przed sobą. Wszyscy mamy do dyspozycji ten sam zestaw zwierząt: misia, wilka, rysia, sowę oraz mysz. Kiedy wszyscy wyłożą swoje karty, rozpoczyna się wywoływanie zwierząt. Najmłodszy gracz patrzy na kartę pomocy i wywołuje zwierzę o najniższym numerze, czyli misia. Wszyscy gracze, którzy zagrali kartę wywołanego zwierzęcia, muszą natychmiast ją odkryć.

Jeśli żadne zwierzę nie zostało odkryte, przechodzimy do wywoływania kolejnego. Jeśli natomiast odkryta zostanie dokładnie 1 karta, jej właściciel ma okazję zapolować. W tym celu wskazuje zwierzę o wyższym numerze niż własny, a wszyscy posiadacze wskazanego stworzenia muszą je natychmiast odkryć. Te zwierzęta zostają zjedzone, a gracze, którzy je zagrali, zostają wyeliminowani z rozgrywki do końca rundy. Jeśli po skończeniu wywoływania w grze pozostało co najmniej 2 graczy i nie został jeszcze wyczerpany limit 3 wypraw na rundę, przechodzimy do kolejnej wyprawy. 

Na koniec rundy rozdzielane są znaczniki pożywienia. Zwycięża osoba, która jako pierwsza zbierze 5 takich znaczników!

Podstawowe informacje: 
Liczba graczy: 2-5
Wiek graczy: 8+
Czas gry: 15-20 min.
Kategoria: rodzinne
Mechanika: blef, dedukcja i zgadywanie, wybór karty

Elementy:
25 kart zwierząt
25 znaczników pożywienia
5 kart pomocy
instrukcja

Jacek

Fan strategicznych gier komputerowych, Władcy Pierścieni i Więźnia Labiryntu! Stary od urodzenia.