Informacja prasowa

Architekci 7 Cudów Świata: Medale [dodatek]

Architekci 7 Cudów Świata: Medale [dodatek]
Spis treści:

Przygotuj się na nowe wyzwania, dostosuj strategię i wykorzystaj atuty swojego miasta, aby zdobyć cenne medale. Decyzje, które podejmiesz, odcisną trwały ślad na kartach historii. Nie pozwól jednak, aby prześcignęli Cię przeciwnicy!

Wydawnictwo: REBEL
Planowana data premiery: 23 lutego 2024
Cena do dnia premiery: 94,95 zł

Link do gry na stronie wydawnictwa: KLIK

Architekci 7 Cudów Świata: Medale to rozszerzenie wprowadzające dwa kolejne cuda (Koloseum w Rzymie i Ziggurat w Ur), cztery dodatkowe żetony postępu, a także zupełnie nowy element gry: tytułowe medale. Są to cele, które zapewniają graczowi dodatkowe punkty, jeśli zrealizuje je przed sąsiadami. Dzięki nim mamy okazję wypróbować zupełnie nowe strategie, mimo że podstawowe warunki zwycięstwa pozostają takie same.

Zestaw zawiera:
Liczba graczy: 2-7
Wiek graczy: 8+
Czas gry: 25 min.
Kategoria: dodatki
Mechanika: zagrywanie kart, wybór karty

Elementy:
- 12 medali
- 2 cuda
- 50 kart
- 2 stojaczki na karty
- 3 pojemniki na komponenty
- 4 żetony postępu
- instrukcja

O podstawowej wersji: Architekci 7 Cudów Świata

Architekci 7 cudów świata to dynamiczna gra rodzinna, doskonała na początek przygody z planszówkami! Podczas rozgrywki staramy się wznieść własną budowlę, jak najlepiej wykorzystując efekty dostępnych kart. W swojej turze wybierasz 1 z 3 kart, na których znajdziesz różne postacie pomocne w zdobywaniu surowców do budowy cudów, dokonywaniu odkryć naukowych oraz toczeniu bitew z sąsiadami. 

O co chodzi?

Rozgrywka w Architektów 7 cudów świata jest oparta na prostym mechanizmie wyboru karty. W swojej turze:

  1. Dobierasz 1 z 3 dostępnych kart.
  2. Zagrywasz ją przed sobą.
  3. Używasz jej efektu.

Kluczem do zwycięstwa jest umiejętne korzystanie z nadarzających się okazji i wybieranie najlepszych możliwych opcji. Każda dostępna karta przyniesie nam określony bonus: surowce niezbędne do budowy cudu, monety, którymi możemy zastępować te surowce, punkty zwycięstwa przydatne na koniec gry, tarcze zwiększające naszą siłę militarną oraz dodatkowe bonusy w postaci żetonów postępu. To od nas zależy, jaki kierunek rozwoju wybierzemy. 

Instrukcja grania dostępna jest również na youtube:

Jacek

Fan strategicznych gier komputerowych, Władcy Pierścieni i Więźnia Labiryntu! Stary od urodzenia.