Informacja prasowa

Ascension (czwarta edycja)

Ascension (czwarta edycja)
Spis treści:

Wydawnictwo: REBEL
Planowana data premiery: 24 maja 2024
Cena do dnia premiery: 189,95 zł

Link do gry na stronie wydawnictwa: KLIK

Przez tysiąclecia odizolowane królestwo Vigil nie było narażone na niebezpieczeństwo ze strony innych krain. Teraz, gdy bariera między wymiarami się rozpada, z zaświatów przedziera się Samael, wcielenie upadłego boga z armią potworów. Jesteście legendarnymi wojownikami zdolnymi stawić czoła temu zagrożeniu i uchronić Vigil przed zagładą. Nie możecie jednak działać sami. Będziecie musieli rekrutować silnych bohaterów, którzy staną u boku każdego z Was i gromadzić potężne konstrukty, które wykorzystacie w walce. 

Ascension to rywalizacyjna gra karciana, w której uczestnicy starają się zdobyć jak najwięcej punktów honoru i zbudować armię, która zdoła pokonać Wcielenie Upadłego i hordy jego potworów. Każdy z graczy zaczyna z niewielką grupą niewyszkolonych, ale wiernych uczniów i zbrojnych band, jednak w trakcie rozgrywki pozyska silnych bohaterów i potężne konstrukty, dzięki którym będzie mieć więcej szans na pokonanie zła i zwycięstwo. Ten, kto wykaże się największym honorem, zostanie okrzyknięty wiekuistym mistrzem, a potem poprowadzi swoją armię przeciwko Samaelowi i ocali świat!

O co chodzi?

Ascension wykorzystuję mechanikę budowania talii. Każdy uczestnik zaczyna z taką samą talią startową, ale w trakcie rozgrywki będzie ją modyfikował i rozbudowywał, zdobywając silniejsze karty. 

W swojej turze będziemy używać kart zapewniających zasoby, aby pozyskiwać nowe karty bohaterów i konstruktów, które wzmocnią nasze talie, a także pokonywać potwory i zdobywać nagrody. Zwycięży osoba, która zdobędzie najwięcej punktów honoru dzięki pozyskanym kartom i pokonanym potworom.

Podstawowe informacje: 
Liczba graczy: 1-4
Wiek graczy: 13+
Czas gry: 30 min.
Kategoria: karciane, strategiczne
Mechanika: budowanie talii, zarządzanie ręką, walka

Elementy:
- 181 kart
- 50 znaczników honoru
- plansza
- instrukcja

inu

woof

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie artykuły

Dixit Universe Access+

Wydawnictwo: REBEL Planowana data premiery:  19 czerwca 2024 Cena do dnia premiery: 104,50 zł Link do gry na stronie...

Na skrzydłach smoków

Wydawnictwo: REBEL Planowana data premiery: 5 czerwca 2024 Cena do dnia premiery: 256,45 zł Link do gry na stronie...